Projekt Niespodziewany

Autor: kniespodziewany
Lokalizacja: Sułkowice, mazowieckie
Ostatnia aktualizacja: 2015-04-28
Ocena:
4,7/5 (3 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba
Ścizny fundamentowe po zabezpieczeniu.
fundamenty
Fundamenty po wylaniu chudego betonu. Pod beton poszedł piach ok. 6 wywrotek 15 tonowych. Widoczne rozprowadzenie kanalizacji.
fundamenty
Po wykonaniu stropu.
więźba dachowa
więźba dachowa
dach
Pokrycie blachodachówką Lindab
dach
Po wstawieniu okien
stan surowy zamknięty
Ogrzewanie podłogowe
Podłogówka ma czujnik temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie. Dzięki temu w łazience mogę mieć 21. a w wiatrołapie 18.
instalacje
Po wstawieniu bramy i drzwi.
stan surowy zamknięty
kominek
Schody dębowe
schody
elewacja
elewacja
balkon
Łazienka na poddaszu
łazienka
Łazienka na parterze
łazienka
kuchnia

Opis:

Budowa domu rozpoczęła się system gospodarczym 01 września 2012. Stan surowy powstał do końca października 2012. Okres jesienny nam sprzyjał gdyż była to piękna złota jesień i nie było problemu z wjazdem ciężkiego sprzętu, samochodów z towarem. Grunty gliniaste były twarde jak skała, a przy wysokim poziomie wód gruntowych okres jesienny był idealny. Już na etapie projektu postanowiliśmy nie dokonywać zmian w projekcie gdyż wyszliśmy z założenia, że jest to projekt domu energooszczędnego i jakiekolwiek zmiany mogą mieć istotny wpływ w przyszłości. Budowa rozpoczęła się od zdjęcia humusu. Wytyczenie domu przez geodetę. Wykonanie fundamentów. Rozprowadzenie kanalizacji i dopływu powietrza do komina przed wylaniem chudziaka. Wykonanie ocieplenia fundamentów - dzięki temu dom na wiosnę nie stał w wodzie. Postawienie ścian parteru oraz wykonanie stropu. Wykonanie ścian poddasza i postawienie więźby dachowej. Pokrycie balchodachówką. W styczniu 2013 dzięki zniżkom udało się wstawić okna ze zniżką na szyby zespolone trzyszybowe. W lutym 2013 wykonanie okablowania i wykonanie instalacji wod-kan. Na koniec lutego 2013 dzięki dobrym warunkom udało się wykonać tynki wewnętrzne metodą tradycyjną, ostatnia warstwa z piaskiem kwarcowym. Ściany są gładkie i trwałe. Rozprowadzenie rur do C.O. oraz wykonanie podłogówki. Na początki kwietnia 2013 wykonano wylewki. Po wyschnięci rozpoczęły się prac na poddaszu. Wykonano ścianki lekkie z płyt k-g wypełnione wełną. Na wełnie nie oszczędzaliśmy i się opłacało gdyż dzięki ociepleniu poddasza na zakładkę jest bardzo ciepło. Od lipca 2013 rozpoczęły się prace wykończeniowe. We wrześniu 2013 wykonano ocieplenie. Osobne rozliczenie za materiał i robociznę gdyż tak wychodzi taniej. UWAGA: przy ocieplaniu warto wykonać od razu podbitkę gdyż my tego nie wykonaliśmy i mieliśmy trochę czyszczenia po ptakach. System gospodarczy jest trochę tańszy od firmy wykonawczej ale wymaga wiedzy na temat budowy i większego zaangażowania w szukaniu ekip i zamawianiu materiałów.

Zmiany w projekcie:

  • Centralne ogrzewanie: zastosowano piec kondensacyjny, grzejnik w wiatrołapie i kuchni zastąpiono ogrzewaniem podłogowym, dodatkowe ogrzewanie podłogowe w obydwu łazienkach.
  • Taras aktualnie wykonywany z kostki na gruncie.
  • Brak innych zmian aby nasz dom był energooszczędny.

Koszty budowy:

Stan surowy
142000
Stan surowy zamknięty
177000
Stan pod klucz
401600

Komentarze (2)

wujek 2016-03-16 09:01.33
Dom ma 128,67 m²
ciocia 2016-03-12 14:08.24
Witam , o jakiej powierzchni jest ten dom?