Opis:
Projekt „JULEK P/S” pracowni ARCHECO sp. z o.o. spełnił wszystkie nasze wymagania. .
Przy wyborze projektu zakładaliśmy : .
1. Rustykalny wygląd (dużo elementów drewnianych lub drewnopodobnych i prosty dwuspadowy dach) .
2. Powierzchnia użytkowa do 100m² + garaż .
3. Dom parterowy, tak aby uniknąć chodzenia po schodach .
4. Osobno łazienka i WC .
5. Spiżarka przy kuchni .
Aby uniknąć wszelkich problemów i kłopotów związanych z budową podpisaliśmy umowę z firmą która przejęła na siebie wszystkie obowiązki i przeprowadziła budowę do stanu deweloperskiego. Nasze obowiązki sprowadziły się głównie do odbioru poszczególnych etapów.
Cała budowa postępowała zgodnie z projektem zarówno przy zastosowaniu materiałów jak i wykonania. Jedyna zmiana to pokrycie dachu blachodachówką zamiast dachówką ceramiczną.
Zmiany w projekcie:
- Jedyna zmiana to pokrycie dachu blachodachówką zamiast dachówką ceramiczną.
Koszty budowy:
- Stan surowy
- 190000 zł
- Stan surowy zamknięty
- 245000 zł
- Stan pod klucz
- 445000 zł
Komentarze (6)
Odpowiedz przy poprzednim komentarzu. Ze względu na limit słów w dwóch częściach. Pozdrawiam
cz II
Przed wyborem firmy która podjęła się budowy wystąpiliśmy o ofertę do około 10 różnych firm a w odpowiedzi otrzymaliśmy kosztorysy bardzo zbliżone. W końcu wybór oparł się bardziej na renomie jak na cenie.
Przed wyborem firmy która podjęła się budowy wystąpiliśmy o ofertę do około 10 różnych firm a w odpowiedzi otrzymaliśmy kosztorysy bardzo zbliżone. W końcu wybór oparł się bardziej na renomie jak na cenie.
Na pewno podstawowym elementem w różnicy cen tak jak zamieściłem w opisie wzięliśmy firmę która zajęła się wszystkim od A do Z, a my tylko pojawialiśmy się na odbiorach poszczególnych etapów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wycisnęli z nas, ale zdając się na nich mieliśmy pewien komfort. Obecnie sami wyszukaliśmy ekipę która buduje nam jeszcze domek gospodarczy i mówią, że taki dom postawiliby za 2/3 kwoty którą zapłaciliśmy. No i jeszcze dochodzą droższe użyte materiały: okna trójszybowe z blokadami, posadzka anhydrytowa nad ogrzewaniem podłogowym, ocieplenie 20 cm, ocieplenie strychu pianką PUR po połaci dachu czy elementy drewnopodobne elewacji. Samo wyposażenie kotłowni to 22 tys. Poza tym też już na początku zauważyłem, że podane kosztorysy zarówno przy projektach jak i kosztorys budowy domów Muratora podają wartości dużo zaniżone tak aby bardziej zachęcić do budowy własnego domu.
????
Ponawiam pytanie: Skąd taka różnica w kosztach? Kosztorys w projekcie a kwoty podane przez Pana to przepaść!
Cześć. Z czego wynika tak duża rozbieżność pomiędzy kwotą kosztów za stan pod klucz podaną na stronie, a podaną przez ciebie? Uzyles jakichś drogich materialow, czy po prostu kwotą podaną pod projektem była tak mocno niedoszacowana? Pozdrawiam.